• tel.: 464 601 777

Dětský zimní den - Nejen děti řádily na ledě i sněhu

Nejen děti řádily na ledě i sněhu

Myslivecký spolek Jarošov-Borovina připravil pro děti zimní dětský den. Toto hravé odpoledne plné her se zimní tematikou proběhlo 4. února 2017.

Tyto zimní radovánky se odehrávaly u nás na obci u místního rybníku, kde také proběhlo zahájení. Nejprve pro děti byly připraveny soutěže na ledě. Kdo chtěl, účastnil se na bruslích, kdo nechtěl, mohl soutěžit také v botách. Mezi disciplíny patřil slalom, přenášení věcí, střelba na branku, podjezd laťky. Organizátoři tyto aktivity různě namíchali.  Po absolvování těchto soutěží na děti čekal ještě běžecký okruh na lyžích spojen se střelbou na cíl. Všechny výsledky se sčítaly, z čehož vzniklo výsledné umístění závodníků.

Po celou dobu byl k dispozici občerstvovací stan, kde mohli návštěvníci posedět, koupit nějaký teplý nápoj nebo i teplé jídlo. Organizátoři pozvali také musheri se psím spřežením. Pan Lněnička ze Strakova s rodinou sebou přivezl čtyři dospělé samojedy a dvě krásná štěňata. Dospělé psi zapřáhl za saně a všichni, kdo měli zájem o svezení, mohli postupně nastupovat.

Vrcholem dne byla soutěž pro dospělé. Zájemci za malý registrační poplatek měli možnost zazávodit si v autě na připravené trati na ledě. Závodníků se přihlásilo přes deset, mezi nimi byla pouze jedna žena. Trať byla sestavena ze slalomu, převozu kelímku, střelbě na branku, parkování pozadu, popředu, přejezd „lávky“ a závěrem byl běh v obřích botách se saněmi.

Během závodu dospělých proběhlo slavnostní vyhlášení umístění dětí, kteří byly rozděleny do dvou kategorií podle věku, mladší a starší. Pro každého byla připravena cena a medaile. Zkrátka nepřišli ani dospělí, kteří měli také všichni připravenou hodnotnou cenu, kterou si sami vybrali podle umístění. Pro tři nejlepší byly i medaile.

Jak vypadalo odpoledne plné radovánek, si můžete prohlédnout v následujícím videu a fotogalerii, které naleznete zde. Děkujeme za fotografie Vítězslavu Touškovi a Iloně Holomkové.